Till innehåll

Aftonpromenaden 2I

Skövde Kommun-Sörbacka
Hyra 10541 kr/mån
Storlek 2 rok,
71 ㎡
Inflytt 2027-01-01
Våning 0
Sista anmälan 2026-09-29
Högst köpoäng just nu 158
Objektnummer 90-1-01002

Lägenhet i Värsås cirka 1,5 mil utanför Skövde tätort. Lägenheten är på 2 rum och kök med rymlig matplats och har en egen uteplats med utgång från vardagsrummet.

Ett förråd finns till lägenheten. Det finns även tillgång till kostnadsfria parkeringsplatser om man så önskar. Till området hör en gemensamhetslokal som du som hyresgäst kan använda.

Under första boendeåret lämnas en hyresrabatt motsvarande två månadshyror. Under andra boendeåret lämnas en hyresrabatt motsvarande en månadshyra. Fr o m tredje boendeåret upphör rabatten och man betalar den då gällande förhandlade hyran.
NOTERA! Den här lägenheten ligger i Värsås, cirka en och en halv mil från Skövde centrum. Angiven hyra kan komma att förändras efter Skövde Kommuns förhandling med Hyresgästföreningen. Dock tidigast fr.o.m. 2025-04-01

Snabbfakta

   El ingår ej
  
Uteplats
  
Varm- och kallvatten ingår

Planlösning

Planritning Aftonpromenaden 2I

Karta

Om området

Skövde kommun - Sörbacka
Välkommen till Sörbacka, Skövde kommuns lägenheter i Värsås. Samtliga lägenheter är 2 rum och kök och har en egen uteplats. Ett förråd finns till varje lägenhet. Det finns även tillgång till kostnadsfria parkeringsplatser och en gemensamhetslokal som kan användas av hyresgästerna.
Aftonpromenaden 2I
Hyra 10541 kr/mån
Storlek 2 rok,
71 ㎡
Inflytt 2027-01-01
Våning 0
Sista anmälan 2026-09-29
Högst köpoäng just nu 158
Objektnummer 90-1-01002

Relaterat innehåll

Att bo i hyresrätt

Har jag råd med lägenheten?

Så funkar bostadskön

Ovanifrån perspektiv. Grönska och hus. Foto: Jesper Anhede

Skapa en bevakning

Bostad direkt

Exempel på hyror

Hur får jag bostad
Skip to content